Generator srebra koloidalnego GSK-2
Najłatwiejsza w obsłudze wytwornica srebra koloidalnego z regulacją progu rozpoczęcia procesu od osiągnięcia odpowiedniego napięcia na elektrodach srebrnych. Ustawiany próg jest ściśle powiązany ze stężeniem srebra koloidalnego. Generator ten jest przeznaczony dla osób oczekujących wysokiej jakości działania oraz bardzo prostej obsługi. Dołączona ładna, podłużna obudowa ABS i dopasowany bardzo lekki zasilacz impulsowy sprawiają, że generator jest świetnym i opłacalnym zakupem pod względem stosunku ceny do jakości. Generator ten jest przeznaczony dla osób dopiero rozpoczynających produkcję srebra koloidalnego.
Generator srebra koloidalnego GSK-2 jest dość tanim i skutecznym urządzeniem. Sterownik bardzo łatwy w obsłudze. Do wyboru wersja na gałkę lub z potencjometrem montażowym w środku. Przeznaczony głównie dla osób początkujących w SK, dla osób starszych. Wytwornica nanosrebra posiada zaletę droższej wersji generatora srebra koloidalnego w postaci wyłączenia procesu od napięcia panującego na elektrodach srebrnych, co jest ściśle związane ze stężeniem srebra koloidalnego. W skrócie: wytwornica ta posiada wyłączenie procesu od stężenia srebra koloidalnego dla danej ilości wody demineralizowanej.
Sterownik generatora, wytwornicy srebra koloidalnego z automatycznym ograniczeniem prądu, zmianą polaryzacji srebrnych elektrod, zabezpieczeniem przed zwarciem na wyjściu oraz z funkcją końca procesu od stężenia.
Prosty w użyciu. Wystarczy podłączyć i już działa. Do zestawu kup wodę destylowaną lub demineralizowaną i już można wytwarzać we własnym zakresie srebro koloidalne wysokiej jakości. Bardzo łatwe ustawianie docelowego stężenia SK.
Co wyróżnia ten generator srebra koloidalnego?
- Zwarta, toporna budowa z wejściem zasilania DC, o gniazdach oraz wtykach bananowych 4mm do podłączenia elektrod srebrnych. Wyjście złącz gniazd i wtyków specjalnie dopasowane do elektrod o przekroju do 2mm (lub większych po sprasowaniu końcówki). Sterownik zbudowany na profesjonalnej płytce drukowanej.
- Łatwość obsługi i użytkowania
- Automatyczna, w pełni elektroniczna (nie przekaźnikowa) zmiana polaryzacji srebrnych elektrod ze stałym czasem przełączania polaryzacji. Zmiana polaryzacji w małych naczyniach zastępuje między innymi mieszanie mechaniczne. W większych naczyniach zalecane dodatkowo mieszanie mechaniczne lub konwekcyjne (podgrzewanie) co przyśpiesza proces.
- Zabezpieczenie przed zwarciem na wyjściu elektrod
- Automatyczne ograniczenie prądu procesu na poziomie ok. 1,3m
- Ustawiany próg zadziałania końca procesu od napięcia koloidu (stężenia w warunkach powtarzalnych)
- W pełni automatycznie i inteligentne sterowanie poprzez podwyższanie napięcia dla małego stężenia do 24V oraz automatyczne ograniczenie prądu i obniżenie napięcia elektrod SK dla większego stężenia.
- Dioda LED informująca o pracy sterownika
Cechy układu generatora srebra koloidalnego
- zasilanie 12V DC (napięcia stałego z akumulatorków, baterii, zasilacza sieciowego itp.) W zestawie jest już zasilacz DC 12V.
- pobór prądu ok. 10mA
- zaimplementowane ograniczenie prądowe prądu koloidu na poziomie ok. 1,3mA
- ustawiany próg zadziałania funkcji końca procesu od napięcia panującego na elektrodach srebrnych koloidu. Otóż dla ograniczenia prądowego przy zwiększaniu stężenia SK mikroprocesor obniża napięcie. Dla określonego stężenia i ustawionego progu (na potencjometrze) uzyska się zakończenie procesu. Sygnalizacja zakończenia procesu to pulsowanie (płynne) diody LED. Im bliżej zakończenia procesu, tym dioda LED będzie szybciej migała. Jeżeli zostało uzyskane za małe stężenie, należy przekręcić potencjometr w prawo. Jeżeli za duże stężenie - należy przekręcić w lewo. Dla tego samego naczynia oraz tej samej ilości wody uzyska się podobne stężenia. Przykładowo: dla środkowego położenia potencjometru i dla szklanki wody uzyska się stężenie SK ok. 7-8 ppm
- zmiana polaryzacji w pełni elektroniczna (nie mechaniczna). Czas zmiany jest ustawiony na stałe i wynosi ok. 45s.
- wymiary w obudowie 9,5cm na 5cm. Wysokość 4cm.
Galeria zdjęć

Elektrody montujemy w gniazdach bananowych 2mm (dwa, trzy możliwe rozstawy). Do wtyków gniazd pasują tylko elektrody o średnicy do 2mm (lub większe jeżeli zostaną podszlifowane).


Sterownik kładziemy na wąskim i wysokim naczyniu.
Widok od środka (wysokiej jakości elementy, profesjonalna płytka drukowana).



Elektrody montujemy w gniazdach bananowych 2mm (dwa, trzy możliwe rozstawy). Do gniazd pasują tylko elektrody o średnicy 2mm.
