NOWO STER

Nowoczesne sterowniki seryjne, zamówienia indywidualne

Koszt wytworzenia koloidu srebra

Koszt wytworzenia srebra koloidalnego w domowych warunkach jest niewielki. Cena drutów srebrnych o czystości 99,9% to kilkadziesiąt złotych za parę, w zależności od ich grubości i długości. Koszt wody destylowanej lub demineralizowanej to ok. 5-10 zł za 5 litrów. Prezentowane generatory srebra koloidalnego są wykonane na bazie profesjonalnych płytek drukowanych i z profesjonalnych elementów elektronicznych. Wszystkie generatory srebra koloidalnego są zamknięte w nowych, schludnych obudowach. Prezentowane przez nas wytwornice srebra koloidalnego są wykonane profesjonalnie i będą służyć latami, przez co początkowy koszt zakupu generatora szybko się zwróci. Same elektrody srebrne wystarczą na wytworzenie nawet kilkuset litrów srebra koloidalnego - w zależności od jego stężenia.

Cena oferowanych generatorów srebra koloidalnego zaczyna się od ok. 250 zł. Dokupując parę srebrnych elektrod za ok. 50 zł całkowity koszt początkowy zestawu generatora i drutów srebrnych wyniesie ok. 300 zł za najtańszą wersję lub ok. 550 zł za wersję najdroższą. Oczywiście srebro koloidalne można wytwarzać nie stosując wyspecjalizowanych generatorów srebra koloidalnego, ale wtedy jakość srebrnej wody pozostawi wiele do życzenia. W srebrze koloidalnym ważne jest, aby jony srebra oraz cząsteczki srebra (metaliczne) były jak najmniejsze i miały wielkość rzędu nanometrów. Właśnie z tego powodu srebro koloidalne nazywane jest nanosrebrem. Jeżeli nie będziemy stosowali prezentowanych wyspecjalizowanych generatorów srebra koloidalnego, to wielkość jonów będzie dużo większa od nanometrów. Jakość srebra koloidalnego wytwarzanego przez oferowane generatory uzyskuje się głównie poprzez ograniczenie prądu do ok. 1 mA (a dokładnie gęstości prądu dla danych elektrod) oraz zmianę polaryzacji co kilkadziesiąt sekund na elektrodach srebrnych.

Zakładając, że początkowy koszt zakupu profesjonalnego generatora srebra koloidalnego wraz z drutami srebrnymi wyniesie nas 300 zł (doliczając koszt wody demineralizowanej, czyli 5 zł za 5 litrów), to w zależności od stężenia i wielkości drutów, wytworzymy z powodzeniem kilkaset litrów taniego i bardzo wysokiej jakości srebra koloidalnego. Z własnych doświadczeń wiem, że druty o przekroju 2 mm i długości 12 cm nadają się bardzo dobrze do wytwarzania srebra koloidalnego i wytrzymają wytworzenie ok. 200 litrów srebra koloidalnego o stężenia 10 ppm. Koszt 200 litrów wody demineralizowanej to ok. 200 zł. Dodając do tej kwoty początkowy koszt zakupu generatora srebra koloidalnego, czyli 300 zł – całkowity koszt wytworzenia zakładanych 200 litrów srebra koloidalnego wyniesie 500 zł. W obliczeniach pominięty jest koszt prądu, ponieważ sterowniki pobierają jego znikomą ilość (pobór mocy sterowników oscyluje na poziomie 150 mW, czyli 0,15 W w czasie jego działania). Prosta kalkulacja pokazuje, że koszt wytworzenia srebra koloidalnego o stężeniu rzędu 10 ppm wynosi ok. 2,5 zł za litr. Co warto zaznaczyć, nie ma potrzeby kupowania nowego generatora po zużyciu się elektrod, ponieważ można zakupić je osobno i wymienić. Po ich zużyciu i wymianie na nowe, jednostkowy koszt srebrnej wody będzie jeszcze mniejszy i z powodzeniem może spaść poniżej 1,5 zł za litr. Dlatego im więcej wytwarzamy srebra koloidalnego w domowych warunkach, tym więcej na tym oszczędzamy. Z oczywistych powodów koszt wytworzenia 1 litra srebrnej wody zawsze będzie większy od 1 zł (sama woda demineralizowana dobrej jakości kosztuje ok. 1 zł za litr).

Średni koszt srebra koloidalnego o stężeniu 10-20 ppm zakupionego w sklepie internetowym lub aptece to ok. 30zł za 0,5 litra, czyli ok. 50-60 zł za jeden litr roztworu srebra koloidalnego. Wytwarzając samodzielnie srebro koloidalne przy użyciu prezentowanych generatorów srebra, uzyska się srebrną wodę tańszą nawet 10-20 razy od produkt. Dodatkowo, samodzielne wytwarzanie srebra koloidalnego przy użyciu prezentowanych generatorów, daje pewność co do jego jakości. Kupując sprawdzoną wodę demineralizowaną oraz wykorzystując druty srebrne o próbie 999 ma się pewność, że srebro koloidalne będzie wysokiej jakości. Natomiast kupowane srebro koloidalne jest często produkowane hurtowo z niepewnych materiałów, więc nie możemy być przekonani o jego dobrej jakości. Sprzedawcy gotowego srebra koloidalnego nastawieni są wyłącznie na maksymalne zyski. Z tego powodu wytwarzają srebro sposobem jak najtańszym, czyli niedbałym. Co prawda producenci kuszą wysokim stężeniem swojego produktu, wynoszącym nawet 50 czy 200 ppm, ale tak naprawdę jest to jedynie chwyt marketingowy, ponieważ do większości zastosowań zalecane jest użycie srebra o stężeniu 5-15 ppm. Srebro koloidalne o stężeniu 5 ppm, lecz wysokiej jakości (jony srebra są jak najmniejsze) okaże się skuteczniejsze niż srebro koloidalne o stężeniu 50 ppm i wątpliwej jakości (duże cząsteczki jonów srebra). Dlatego też, każda osoba chcąca wytwarzać srebrną wodę samodzielnie, powinna mieć przede wszystkim na uwadze jej jakość. Prezentowane przez nas generatory srebra koloidalnego, posiadające wiele zalet, służą właśnie do tego celu.

Firma Nowoster oferuje wysokiej klasy wytwornice, generatory srebra koloidalnego:

Template by TFJ Joomla 3 Templates and template sponsor: Lombard Warszawa.

Na górę strony