NOWO STER

Nowoczesne sterowniki seryjne, zamówienia indywidualne

Właściwości i zastosowanie SK

Srebro koloidalne było znane i używane już w starożytności, ponad 2000 lat temu (np. do opatrywania ran). W dzisiejszych czasach srebro koloidalne zostało nieco zapomniane, ale powoli wraca do łask. Gdy wynaleziono antybiotyki, srebro koloidalne zostało zepchnięte na dalszy plan, lecz od kilku lat tendencja się zmienia i srebro koloidalne (również jony srebra w innej postaci) powoli zaczyna być doceniane. Pierwszym i dość znanym przykładem stosowania jonów srebra jest użycie ich w lodówkach. Jeżeli zakupiliśmy w przeciągu kilku lat lodówkę średniej lub wyższej klasy, to możemy być pewni, że są w niej uwalniane jony srebra, które chronią żywność przed bakteriami i mikroorganizmami. Powyższy przykład mówi nam, że jony srebra są stosowane coraz częściej w walce z zarazkami, bakteriami, wirusami i grzybami.

Srebro koloidalne występuje w ludzkim organizmie w tkankach, mózgu, kościach, gruczołach i wielu innych narządach. Najczęściej dostarczane jest w codziennym pożywieniu, na przykład warzywach. Jednak przy stanach chorobowych i zapalnych srebra jest na tyle mało, że potrzebujemy dostarczać jego większe ilości, aby skutecznie walczyć ze zmianami chorobowymi. Wystarczy zażywać wtedy srebro koloidalne o niskim stężeniu, ale za to o wysokiej jakości (jony srebra muszą mieć jak najmniejszą wielkość rzędu nanometrów). To właśnie wysoka jakość przy niskim stężeniu powoduje niszczenie zarazków, grzybów, bakterii, a nawet wirusów. Srebro koloidalne stosuje się leczniczo oraz profilaktycznie. Stosować je można w sposób wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Wewnętrznie – np. popijając niewielkie ilości srebrnej wody o stężeniu 5-10 ppm. Przy zwalczaniu infekcji jelitowo – żołądkowych dawkę srebra koloidalnego wypijamy jednorazowo. W innych przypadkach, np. w stanach zapalnych gardła, srebro koloidalne należy popijać często małymi łykami, tak aby rozprowadzało się ono powoli na powierzchni gardła. W takim przypadku bakterie tworzące stan zapalny gardła będą długo wystawione na działanie srebra koloidalnego. Dlatego właśnie należy pamiętać o odpowiednim użytkowaniu srebrnej wody i korzystaniu z niej w najbardziej optymalny sposób.

W okresie grypy i przeziębień srebro koloidalne należy stosować profilaktycznie w celu wzmocnienia organizmu. Oprócz stosowania go w sposób wewnętrzny, srebro koloidalne użytkuje się również zewnętrznie, np. przy stanach zapalnych ucha, przy ospie (do przemywania ran, które dzięki niemu szybciej się zagoją), przy grzybicach lub łuszczycy. Może być również stosowane po ukąszeniach owadów. W srebrze koloidalnym można też płukać szczoteczki do zębów oraz samą jamę ustną i skutecznie pozbywać się dzięki temu bakterii. Przy stosowaniu zewnętrznym pomaga w leczeniu objawów alergii, jak również w leczeniu trądziku. Srebro koloidalne nie jest toksyczne i w odpowiednich ilościach wspomaga leczenie i gojenie ran. Jedyną okolicznością wykluczającą jego stosowanie jest uczulenie na srebro. Jeżeli jednak dana osoba nie ma objawów alergii przy spożywaniu srebra koloidalnego, z całą pewnością stosowanie samodzielnie przygotowanego roztworu może jej jedynie pomóc. Srebrna woda przyczyni się do poprawy zdrowia, wzmocnienia organizmu i leczenia chorób, a zarazem przy rozsądnym stosowaniu nie ma możliwości jej przedawkowania. Srebro koloidalne jest nietoksyczne, przy stężeniu 5-10 ppm z pewnością nam nie zaszkodzi, wyłącznie przyniesie pożytek.

Srebra koloidalnego można używać również do czyszczenia, odkażania, przedłużania okresu trwałości żywności itp. Prócz wspomnianej wcześniej lodówki, w której wnętrzu uwalniane są jony srebra, zastosowań srebra koloidalnego jest bardzo wiele. Wymienić da się jedynie małą część wszystkich możliwości zastosowania srebrnej wody. Srebro koloidalne stosuje się z powodzeniem również do spryskiwania owoców oraz warzyw, aby unieszkodliwić grzyby i bakterie. Opryskiwanie plonów roztworem srebra bezpośrednio zwiększa ich trwałość i przydatność do spożycia. Srebro koloidalne przedłuża także zdatność mleka. Nadaje się także do opryskiwania WC, toalet, pisuarów, łazienek i pryszniców, w celu pozbycia się lub zmniejszenia liczby drobnoustrojów i bakterii (zwłaszcza e-coli). Srebro koloidalne można dodawać także do pralki, aby ubrania były świeższe. Idąc tym śladem, nanosrebro dodaje się do zmywarek, aby odkazić ich wnętrze. Można też pryskać nim wnętrze butów (jak również same palce u stóp), aby pozbyć się grzybów i drożdżyc. Można nim także spryskiwać otwarte dżemy, przeciery itp., aby spowolnić ich psucie się. Srebro dobrze dodawać również do wody dla zwierząt domowych i hodowlanych oraz spryskiwać ich legowiska, aby pozbyć się drobnoustrojów. Opiekując się osobami obłożnie chorymi należy spryskiwać srebrem ich łóżka i pościel, aby pozbyć się mikroorganizmów. Na różne wyprawy, np. biwaki, można wziąć ze sobą srebro koloidalne i dodawać je do wody zaczerpniętej ze źródełka, aby ją odkazić i zminimalizować wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych picia nieczystej wody. Srebro można dodawać także do wody kwiatów ciętych, co przedłuży ich życie. W ogrodnictwie można pryskać nim rośliny, aby zapobiegać wystąpieniu pleśni oraz spowalniać gnicie, a srebro koloidalne o dużym stężeniu może nawet likwidować jaja pasożytów. Srebrem koloidalnym można opryskiwać podłogi, dywany, tarasy oraz można je dodawać do nawilżaczy powietrza. Srebrem koloidalnym można skutecznie czyścić klimatyzację i kanały wentylacyjne. Srebro koloidalne nadaje się świetnie także do przecierania i mycia umywalek, klamek, kafelków oraz wszystkich miejsc, których często się dotyka. W ten sposób skutecznie dezynfekuje się przedmioty codziennego użytku.

Zastosowań srebra koloidalnego może być bardzo wiele i jedynie wyobraźnia może nam stwarzać jakiekolwiek ograniczenia.

Firma Nowoster oferuje wysokiej klasy wytwornice, generatory srebra koloidalnego:

Template by TFJ Joomla 3 Templates and template sponsor: Lombard Warszawa.

Na górę strony