NOWO STER

Nowoczesne sterowniki seryjne, zamówienia indywidualne

O firmie

Firma zajmuje się opracowywaniem, oprogramowywaniem, produkcją i wdrażaniem autorskich sterowników. Wszystkie produkty bazują na mikrokontrolerach i budowane są na profesjonalnych płytkach drukowanych z soldermaską. Naszym inżynierom przyświeca idea, aby oferowane sterowniki były z jednej strony nowoczesnymi, niezawodnymi urządzeniami o dużych możliwościach, z drugiej zaś pozostawały przyjazne użytkownikowi i łatwe w obsłudze.

Na chwilę obecną oferta firmy obejmuje pięć głównych kategorii produktów:

  1. Wytwornice (generatory) srebra koloidalnego. Dostępne w trzech wersjach (GSK-1, GSK-2, GSK-3), od najprostszej do zaawansowanej.Zastosowanie każdej z nich gwarantuje uzyskanie koloidu srebra wysokiej jakości.
  2. Sterowniki oświetlenia schodowego LED. Moduły są zróżnicowane pod względem obsługiwanej liczby stopni schodowych, trybów działania (zapalania), liczby regulowanych parametrów itp.
  3. Mierniki temperatury i/ lub wilgotności oraz termometry internetowe. Mierniki umożliwiają pomiary na znaczne odległości, mają programowalne (ustalane i wprowadzane przez użytkownika) nazwy poszczególnych punktów pomiarowych wyświetlane na LCD. Posiadając termometr internetowy można sprawdzać temperatury z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem przeglądarki www lub dedykowanego oprogramowania na Androida.
  4. Sterowniki efektów reklamowych LED i efektów oświetlenia LED. Do wyboru moduły generujące efekty fali, węży świetlnych, schodków, wagoników, wodospadu, wędrującego punktu, mienienia gwiazd, błyskania, pulsowania, stroboskopu itp. Do oświetlenia można zastosować ściemniacze/ rozjaśniacze, sterowniki zapalania sekwencyjnego czy wyłączniki czasowe.
  5. Sterowniki dla domu i przemysłu. Oferujemy możliwość zaprojektowania i wykonania rozmaitych modułów sterujących - zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą.

 

Właściwości i zastosowanie SK

Srebro koloidalne było znane i używane już w starożytności, ponad 2000 lat temu (np. do opatrywania ran). W dzisiejszych czasach srebro koloidalne zostało nieco zapomniane, ale powoli wraca do łask. Gdy wynaleziono antybiotyki, srebro koloidalne zostało zepchnięte na dalszy plan, lecz od kilku lat tendencja się zmienia i srebro koloidalne (również jony srebra w innej postaci) powoli zaczyna być doceniane. Pierwszym i dość znanym przykładem stosowania jonów srebra jest użycie ich w lodówkach. Jeżeli zakupiliśmy w przeciągu kilku lat lodówkę średniej lub wyższej klasy, to możemy być pewni, że są w niej uwalniane jony srebra, które chronią żywność przed bakteriami i mikroorganizmami. Powyższy przykład mówi nam, że jony srebra są stosowane coraz częściej w walce z zarazkami, bakteriami, wirusami i grzybami.

Srebro koloidalne występuje w ludzkim organizmie w tkankach, mózgu, kościach, gruczołach i wielu innych narządach. Najczęściej dostarczane jest w codziennym pożywieniu, na przykład warzywach. Jednak przy stanach chorobowych i zapalnych srebra jest na tyle mało, że potrzebujemy dostarczać jego większe ilości, aby skutecznie walczyć ze zmianami chorobowymi. Wystarczy zażywać wtedy srebro koloidalne o niskim stężeniu, ale za to o wysokiej jakości (jony srebra muszą mieć jak najmniejszą wielkość rzędu nanometrów). To właśnie wysoka jakość przy niskim stężeniu powoduje niszczenie zarazków, grzybów, bakterii, a nawet wirusów. Srebro koloidalne stosuje się leczniczo oraz profilaktycznie. Stosować je można w sposób wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Wewnętrznie – np. popijając niewielkie ilości srebrnej wody o stężeniu 5-10 ppm. Przy zwalczaniu infekcji jelitowo – żołądkowych dawkę srebra koloidalnego wypijamy jednorazowo. W innych przypadkach, np. w stanach zapalnych gardła, srebro koloidalne należy popijać często małymi łykami, tak aby rozprowadzało się ono powoli na powierzchni gardła. W takim przypadku bakterie tworzące stan zapalny gardła będą długo wystawione na działanie srebra koloidalnego. Dlatego właśnie należy pamiętać o odpowiednim użytkowaniu srebrnej wody i korzystaniu z niej w najbardziej optymalny sposób.

W okresie grypy i przeziębień srebro koloidalne należy stosować profilaktycznie w celu wzmocnienia organizmu. Oprócz stosowania go w sposób wewnętrzny, srebro koloidalne użytkuje się również zewnętrznie, np. przy stanach zapalnych ucha, przy ospie (do przemywania ran, które dzięki niemu szybciej się zagoją), przy grzybicach lub łuszczycy. Może być również stosowane po ukąszeniach owadów. W srebrze koloidalnym można też płukać szczoteczki do zębów oraz samą jamę ustną i skutecznie pozbywać się dzięki temu bakterii. Przy stosowaniu zewnętrznym pomaga w leczeniu objawów alergii, jak również w leczeniu trądziku. Srebro koloidalne nie jest toksyczne i w odpowiednich ilościach wspomaga leczenie i gojenie ran. Jedyną okolicznością wykluczającą jego stosowanie jest uczulenie na srebro. Jeżeli jednak dana osoba nie ma objawów alergii przy spożywaniu srebra koloidalnego, z całą pewnością stosowanie samodzielnie przygotowanego roztworu może jej jedynie pomóc. Srebrna woda przyczyni się do poprawy zdrowia, wzmocnienia organizmu i leczenia chorób, a zarazem przy rozsądnym stosowaniu nie ma możliwości jej przedawkowania. Srebro koloidalne jest nietoksyczne, przy stężeniu 5-10 ppm z pewnością nam nie zaszkodzi, wyłącznie przyniesie pożytek.

Srebra koloidalnego można używać również do czyszczenia, odkażania, przedłużania okresu trwałości żywności itp. Prócz wspomnianej wcześniej lodówki, w której wnętrzu uwalniane są jony srebra, zastosowań srebra koloidalnego jest bardzo wiele. Wymienić da się jedynie małą część wszystkich możliwości zastosowania srebrnej wody. Srebro koloidalne stosuje się z powodzeniem również do spryskiwania owoców oraz warzyw, aby unieszkodliwić grzyby i bakterie. Opryskiwanie plonów roztworem srebra bezpośrednio zwiększa ich trwałość i przydatność do spożycia. Srebro koloidalne przedłuża także zdatność mleka. Nadaje się także do opryskiwania WC, toalet, pisuarów, łazienek i pryszniców, w celu pozbycia się lub zmniejszenia liczby drobnoustrojów i bakterii (zwłaszcza e-coli). Srebro koloidalne można dodawać także do pralki, aby ubrania były świeższe. Idąc tym śladem, nanosrebro dodaje się do zmywarek, aby odkazić ich wnętrze. Można też pryskać nim wnętrze butów (jak również same palce u stóp), aby pozbyć się grzybów i drożdżyc. Można nim także spryskiwać otwarte dżemy, przeciery itp., aby spowolnić ich psucie się. Srebro dobrze dodawać również do wody dla zwierząt domowych i hodowlanych oraz spryskiwać ich legowiska, aby pozbyć się drobnoustrojów. Opiekując się osobami obłożnie chorymi należy spryskiwać srebrem ich łóżka i pościel, aby pozbyć się mikroorganizmów. Na różne wyprawy, np. biwaki, można wziąć ze sobą srebro koloidalne i dodawać je do wody zaczerpniętej ze źródełka, aby ją odkazić i zminimalizować wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych picia nieczystej wody. Srebro można dodawać także do wody kwiatów ciętych, co przedłuży ich życie. W ogrodnictwie można pryskać nim rośliny, aby zapobiegać wystąpieniu pleśni oraz spowalniać gnicie, a srebro koloidalne o dużym stężeniu może nawet likwidować jaja pasożytów. Srebrem koloidalnym można opryskiwać podłogi, dywany, tarasy oraz można je dodawać do nawilżaczy powietrza. Srebrem koloidalnym można skutecznie czyścić klimatyzację i kanały wentylacyjne. Srebro koloidalne nadaje się świetnie także do przecierania i mycia umywalek, klamek, kafelków oraz wszystkich miejsc, których często się dotyka. W ten sposób skutecznie dezynfekuje się przedmioty codziennego użytku.

Zastosowań srebra koloidalnego może być bardzo wiele i jedynie wyobraźnia może nam stwarzać jakiekolwiek ograniczenia.

Firma Nowoster oferuje wysokiej klasy wytwornice, generatory srebra koloidalnego:

Koszt wytworzenia koloidu srebra

Koszt wytworzenia srebra koloidalnego w domowych warunkach jest niewielki. Cena drutów srebrnych o czystości 99,9% to kilkadziesiąt złotych za parę, w zależności od ich grubości i długości. Koszt wody destylowanej lub demineralizowanej to ok. 5-10 zł za 5 litrów. Prezentowane generatory srebra koloidalnego są wykonane na bazie profesjonalnych płytek drukowanych i z profesjonalnych elementów elektronicznych. Wszystkie generatory srebra koloidalnego są zamknięte w nowych, schludnych obudowach. Prezentowane przez nas wytwornice srebra koloidalnego są wykonane profesjonalnie i będą służyć latami, przez co początkowy koszt zakupu generatora szybko się zwróci. Same elektrody srebrne wystarczą na wytworzenie nawet kilkuset litrów srebra koloidalnego - w zależności od jego stężenia.

Cena oferowanych generatorów srebra koloidalnego zaczyna się od ok. 250 zł. Dokupując parę srebrnych elektrod za ok. 50 zł całkowity koszt początkowy zestawu generatora i drutów srebrnych wyniesie ok. 300 zł za najtańszą wersję lub ok. 550 zł za wersję najdroższą. Oczywiście srebro koloidalne można wytwarzać nie stosując wyspecjalizowanych generatorów srebra koloidalnego, ale wtedy jakość srebrnej wody pozostawi wiele do życzenia. W srebrze koloidalnym ważne jest, aby jony srebra oraz cząsteczki srebra (metaliczne) były jak najmniejsze i miały wielkość rzędu nanometrów. Właśnie z tego powodu srebro koloidalne nazywane jest nanosrebrem. Jeżeli nie będziemy stosowali prezentowanych wyspecjalizowanych generatorów srebra koloidalnego, to wielkość jonów będzie dużo większa od nanometrów. Jakość srebra koloidalnego wytwarzanego przez oferowane generatory uzyskuje się głównie poprzez ograniczenie prądu do ok. 1 mA (a dokładnie gęstości prądu dla danych elektrod) oraz zmianę polaryzacji co kilkadziesiąt sekund na elektrodach srebrnych.

Zakładając, że początkowy koszt zakupu profesjonalnego generatora srebra koloidalnego wraz z drutami srebrnymi wyniesie nas 300 zł (doliczając koszt wody demineralizowanej, czyli 5 zł za 5 litrów), to w zależności od stężenia i wielkości drutów, wytworzymy z powodzeniem kilkaset litrów taniego i bardzo wysokiej jakości srebra koloidalnego. Z własnych doświadczeń wiem, że druty o przekroju 2 mm i długości 12 cm nadają się bardzo dobrze do wytwarzania srebra koloidalnego i wytrzymają wytworzenie ok. 200 litrów srebra koloidalnego o stężenia 10 ppm. Koszt 200 litrów wody demineralizowanej to ok. 200 zł. Dodając do tej kwoty początkowy koszt zakupu generatora srebra koloidalnego, czyli 300 zł – całkowity koszt wytworzenia zakładanych 200 litrów srebra koloidalnego wyniesie 500 zł. W obliczeniach pominięty jest koszt prądu, ponieważ sterowniki pobierają jego znikomą ilość (pobór mocy sterowników oscyluje na poziomie 150 mW, czyli 0,15 W w czasie jego działania). Prosta kalkulacja pokazuje, że koszt wytworzenia srebra koloidalnego o stężeniu rzędu 10 ppm wynosi ok. 2,5 zł za litr. Co warto zaznaczyć, nie ma potrzeby kupowania nowego generatora po zużyciu się elektrod, ponieważ można zakupić je osobno i wymienić. Po ich zużyciu i wymianie na nowe, jednostkowy koszt srebrnej wody będzie jeszcze mniejszy i z powodzeniem może spaść poniżej 1,5 zł za litr. Dlatego im więcej wytwarzamy srebra koloidalnego w domowych warunkach, tym więcej na tym oszczędzamy. Z oczywistych powodów koszt wytworzenia 1 litra srebrnej wody zawsze będzie większy od 1 zł (sama woda demineralizowana dobrej jakości kosztuje ok. 1 zł za litr).

Średni koszt srebra koloidalnego o stężeniu 10-20 ppm zakupionego w sklepie internetowym lub aptece to ok. 30zł za 0,5 litra, czyli ok. 50-60 zł za jeden litr roztworu srebra koloidalnego. Wytwarzając samodzielnie srebro koloidalne przy użyciu prezentowanych generatorów srebra, uzyska się srebrną wodę tańszą nawet 10-20 razy od produkt. Dodatkowo, samodzielne wytwarzanie srebra koloidalnego przy użyciu prezentowanych generatorów, daje pewność co do jego jakości. Kupując sprawdzoną wodę demineralizowaną oraz wykorzystując druty srebrne o próbie 999 ma się pewność, że srebro koloidalne będzie wysokiej jakości. Natomiast kupowane srebro koloidalne jest często produkowane hurtowo z niepewnych materiałów, więc nie możemy być przekonani o jego dobrej jakości. Sprzedawcy gotowego srebra koloidalnego nastawieni są wyłącznie na maksymalne zyski. Z tego powodu wytwarzają srebro sposobem jak najtańszym, czyli niedbałym. Co prawda producenci kuszą wysokim stężeniem swojego produktu, wynoszącym nawet 50 czy 200 ppm, ale tak naprawdę jest to jedynie chwyt marketingowy, ponieważ do większości zastosowań zalecane jest użycie srebra o stężeniu 5-15 ppm. Srebro koloidalne o stężeniu 5 ppm, lecz wysokiej jakości (jony srebra są jak najmniejsze) okaże się skuteczniejsze niż srebro koloidalne o stężeniu 50 ppm i wątpliwej jakości (duże cząsteczki jonów srebra). Dlatego też, każda osoba chcąca wytwarzać srebrną wodę samodzielnie, powinna mieć przede wszystkim na uwadze jej jakość. Prezentowane przez nas generatory srebra koloidalnego, posiadające wiele zalet, służą właśnie do tego celu.

Firma Nowoster oferuje wysokiej klasy wytwornice, generatory srebra koloidalnego:

Poradnik doboru czujek

Istnieje minimum 5 rodzajów czujek, które można wykorzystać tworząc system oświetlenia schodów. Wybór konkretnej zależy od indywidualnych preferencji użytkownika odnośnie pożądanego sposobu działania, montażu, dostępnych regulacji, wyglądu czy ceny.

Jak dobrać czujki

Template by TFJ Joomla 3 Templates and template sponsor: Lombard Warszawa.

Na górę strony